Close
תיקן אמריקאי הדברה

תיקן אמריקאי הדברה

מהו תיקן אמריקאי?

התיקן האמריקני הוא הגדול מבין המקקים השורצים בבית ומזיק גדול גם בישראל ולא רק בארה"ב. למרות שמו, התיקן האמריקני אינו יליד צפון אמריקה. עדויות מסוימות העלו כי מקקים אמריקאים הוכנסו באמצעות אוניות מאפריקה בראשית שנות ה -16.

מאפיינים

צבע: ג'וקים אמריקאים הם בדרך כלל חומים אדמדמים עם גביש ראש  בצבע צהוב.

בעלי 6 רגליים

צורה: אובלית

גודל: תיקנים בוגרים עשויים לנוע בין 32-4 מ"מ

מחושי אנטנות: כן

אזור: מקקים אמריקאים נמצאים ברחבי העולם

איך נראה תיקן אמריקאי?

אורך מקקים אמריקאים מבוגרים  בממוצע בין 35 ל-41 מ"מ אך הם יכולים לגדול ליותר מ–4 ס"מ. לתיקנים אמריקאים צבע חום אדמדם עם רצועה צהובה המתארת את האזור שמאחורי ראשם. לזכרים וגם לנקבות יש כנפיים והם יכולים לעוף למרחקים קצרים.

הרגלים:

תיקנים אמריקאים חיים בעיקר בחוץ, אך לא נדיר למצוא אותם בתוך מבנה. מקום משכנם המועדף של מקקים אמריקאיים בשטחים עירוניים הוא בפתחי הביוב. בחודשי הקיץ ניתן למצוא אותם גם בחוץ בחצרות ובסמטאות.

תיקנים אמריקאים יעברו לבתים כאשר הם חווים מחסור במזון או שינוי משמעותי באקלים. באופן כללי, ג'וקים אמריקאים מעדיפים סביבות חמות, לחות וכהות עם טמפרטורות גבוהות. לעיתים קרובות הם נכנסים למבנים על ידי החדרתם עם חפצים אנושיים, עולים ממערכת הביוב דרך הניקוז או מדי פעם מבצעים הגירה המונית ממבנים אחרים כגון מזבלות וכו ', במזג אוויר חם.

תיקנים אמריקאים נפוצים במיוחד במבנים מסחריים גדולים יותר כמו מסעדות, מאפיות, חנויות מכולת, מפעלי עיבוד מזון, בתי חולים וכו ', שם הם בדרך כלל שורצים באזורי אחסון מזון והכנת מזון, חדרי דוד, מקומות עם אדים חמים ומרתפים. מזיקים אלו יכולים גם להדביק בתים על ידי מעבר בקלות מתחת לדלתות חסרות הפשטת מזג אוויר או כניסה דרך חלונות המרתף והמוסכים. מקקים אמריקאים בבתי מגורים בדרך כלל יעשו את דרכם למטבח, לשירותים, למרתף או לחדר הכביסה בחיפוש אחר מזון ומים.

מקקים אמריקאים ניזונים מסוגים רבים של אוכל, אך הם מראים חיבה מסוימת לחומרים מותססים. בחוץ הם נוטים לאכול עלים נרקבים, פטריות, אצות וחרקים קטנים. בתוך הבית הם אוכלים פירורים שנמצאו מתחת למכשירים, בביוב, מאחורי ארונות המטבח ועל הרצפה. הם יאכלו גם אוכל לחיות מחמד שנותר חשוף.

האם תיקנים אמריקאיים נושכים?
לג'וקים אמריקאיים יש יכולת לנשוך, אם כי לעתים נדירות הם עושים זאת. לרוב נשיכתם לא אמורה להיות בעייתית.

מניעה ובקרה בבתים
ישנם ארבעה סימנים בולטים להתפשטות ג'וקים אמריקנים. ראשית, ניתן לראות את החרקים הנעים במהירות ובדרך כלל בורחים לאזורים חשוכים. שנית, ג'וקים אמריקאים משאירים אחריהם גללים באזורים העמומים שבהם הם מסתתרים. הגללים הקטנים האלה קהים בקצותיהם ויש להם רכסים בצדדים. אדם שאינו מוסמך ומיומן עשוי לטעות עם גללי עכברים, ולכן חשוב לפנות לאיש מקצוע הדברה מורשה לצורך זיהוי נכון. סימן נוסף להתפשטות ג'וקים אמריקאים הוא הימצאותן של כמוסות ביציות, שאורכן כ -8 מ"מ וצבעוניות כהה. כמוסות ביציות מודבקות לעיתים למשטחים ליד מקורות מזון, וניתן למצוא אותן במרתפים, חדרי כביסה ומטבחים, כמו גם מאחורי מכשירים או מתחת לארונות. לבסוף, התיקן האמריקני יפיק פרומון שאנשים מסוימים מתארים כעל ריח "מעופש". אנשים עם חוש ריח מפותח עשויים להבחין בריח זה ברחבי הבית.

כיצד להיפטר ממקקים אמריקאים?
תיקנים הינם מהמזיקים העמידים ביותר בעולם. הם מציגים טקטיקות הישרדות ייחודיות, כולל יכולת לחיות שבוע ללא הראש. דבר זה הופך את ההיפטרות של ג'וקים אמריקאים למשימה קשה להדברה עצמית.

יחד עם זאת, גם כאן, מניעה הינה הטיפול הטוב ביותר. המקקים מחפשים מזון ולכן ניקיון משטחים יכול למנוע מהם להתעניין בביתכם כמו גם, איתור ואיטום סדקים וחורים.

כדאי גם לאחסן אוכל במיכלים אטומים ולהימנע מהשארת מזון לחיות מחמד בשטח פתוח. דרכים אחרות מוצעות הן שאיבת אבק לפחות פעם בשבוע להסרת חלקיקי מזון, אוורור חללי זחילה כדי למנוע הצטברות לחות ומים זורמים מעת לעת בחדרי אמבטיה.

אם יש חשד לנגיעות ג'וקים, צור קשר להדברת תיקנים עם חברת הדברה מורשית לקבלת ייעוץ בנושא הדברת תיקנים אמריקאים. איש מקצוע לטיפול במזיקים יוכל להמליץ ​​על תוכנית טיפול מתאימה להיפטר ממקקים אמריקאים ולסייע במניעת בעיה עתידית.

מחיר הדברת תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי זו בעיה למומחים.

צור קשר עם חברת כדיר המדביר ב-050-7705678 וב: I0507705678@gmail.com