Close
זבוב הפירות הדברה

זבוב הפירות הדברה

זבובי הפירות הינם המין הנפוץ אותו תוכלו למצוא בחודשים החמים בישראל.

איך נראים זבובי הפירות?
גודל: תסיסנית melanogaster הוא מין של זבוב קטן. אורכם של בוגרים 3 עד 4 מ"מ.
עיניים: יכולות להיות בעלות עיניים אדומות, אם כי חלקן בעלות עיניים כהות
גוף: בית החזה שזוף. הבטן שחורה מלמעלה, אפורה מתחת.
צבע: לרוב זבובי פרי בצבע חום או שזוף.

איך מקבלים זבובי פירות?
זבובי פרי לעיתים קרובות שורצים בבתים בפירות בשלים, נרקבים או שכבר נרקבו. הם נהנים גם מפריטים מותססים כמו בירה, משקאות חריפים ויין. זבובי פרי עשויים להתרבות ולהתפתח גם בביוב, אשפה, פחי אשפה ודלי סמרטוטים. ברגע שהן מתחילות להתרבות בתוך הבית, נקבות מסוגלות להטיל כ 500 ביצים והביצים יבקעו תוך 24-30 שעות לאחר שהוטלו על ידי הנקבה. דבר זה מקשה על השליטה בהם.

עד כמה חמורים זבובי פירות?
מלבד היותם מטרד, זבובי הפירות הם בעלי פוטנציאל לזהם מזון בחיידקים ובפתוגנים אחרים. כדי למנוע התפשטות זבוב פרי, יש לאחסן מזון במיכלים או מקררים אטומים לאוויר ולבדוק את כל הפירות והירקות שמגיעים לבית. כמו כן, קבעו לוח זמנים לניקוי קבוע של קווי ניקוז, פינוי אשפה וכל מקום בו מצטברת פסולת מזון.

איך נפטרים מזבובי פירות?
חברת כדיר המדביר מתמחה בהדברה נגד זבוב הפירות ותדע להתאים תוכנית פעולה ייחודית למצבכם.

בשל קצב ההתרבות של זבובי הפירות, הדברתם היא תהליך מתמשך ולא טיפול חד פעמי וכולל מחזור מתמשך של שלושה שלבים קריטיים – הערכה, יישום ומעקב.

חברת כדיר המדביר ערוכה לספק את הפיתרון הנכון לשמירת זבובי הפרי במקומם … מחוץ לביתך.

התקשרו לטלפון 050-7705678

סימנים של נוכחות זבוב פרי
שני הסימנים הגלויים ביותר לפעילות זבובי הפירות הם זבובי הבוגרים והגפיים.

זבובים בוגרים נראים לעיתים קרובות עפים במטבחים או בפחי אשפה ליד הפירות או הירקות המתפוררים. הם גם נמשכים למשקאות חריפים ומשקאות חריפים / בירה.

הזחלים הבוגרים של זבובי הפירות זוחלים מחומר הרבייה כדי לגור במקום סמוך ויבש. לעיתים הם טועים כמי שנמצאים בתיק או במכרסם, אך ניתן להבחין בהם בקלות בזוג קרניים בקצה אחד של הגלמים.

התנהגות,תזונה והרגלים
מה הם אוכלים?
זבובי הפירות אוכלים פירות וירקות בשלים ומוצרי תסיסה.

מתי זבובי פירות פעילים?
אוכלוסיות נוטות לבנות במהלך הקיץ, והופכות לשופעות מאוד בזמן הקטיף. בתוך הבית, זבובי הפירות פעילים לעיתים קרובות בכל עונות השנה.

מחזור רבייה ומחזור חיים
זבוב הפרי השכיח (Drosophila melanogaster) ידוע ביכולתו להתרבות במהירות. זחלי זבובי פרי מתפתחים באזורים לחים בהם קיימים חומר אורגני ומים עומדים. מחזור החיים כולו נמשך 25 יום ומעלה, תלוי בתנאי הסביבה וזמינות המזון.

כמו זני זבוב אחרים, זבובי הפירות חווים מעגל חיים בן ארבעה שלבים: החל כביצים, הם עוברים שלבי זחל וגולם לפני שהם מופיעים כבוגרים. שלבי החיים המוקדמים נמשכים כמה ימים בלבד וזבובי פרי יכולים להשלים את התפתחותם תוך פחות משבוע בתנאי טמפרטורה אידיאליים. זבובי פרי בוגרים יכולים לחיות עד 30 יום.

טיפים למניעת זבוב הפירות
קשה מאוד להיפטר מבית זבוב הפרי הנפוץ. זבובי פרי נמשכים לחומרים אורגניים מסוכרים. כפי ששמם מרמז, הם נמצאים לרוב בפירות שורצים. עם זאת, זבובי פרי מסוגלים להתרבות גם בבשר מתפורר, פחי אשפה ומשקאום שנשפכו כמו סודה או אלכוהול. כל פרי שיובא הביתה יש לאחסן במקרר במידת הצורך.

יש לנקות באופן קבוע שיירי מזון ממשטחים בבית ולרוקן את פחי האשפה כדי למנוע התפרצות זבוב הפירות.

השלב הראשון בהתמודדות עם התפשטות זבובי הפירות הוא השמדת שטחי האכלה והגידול שלהם. זבובי פרי מטילים לרוב את ביציהם בפירות רקובים ובחומרים אורגניים רכים, מתוקים אחרים. אם אתם מזהים התפשטות זבוב פרי במטבח שלך, השליכו את כל הפירות הבשלים או הפגומים יתר על המידה. כל הפירות או הירקות שנרכשו לאחר מכן יש לשמור במקרר עד לעצירת התפשטות זבוב הפירות.

אם אין פירות וירקות במטבח שלך, בדוק את פחי האשפה והמיחזור שלך. זבובי פרי עשויים להשתמש גם במנקזים טמונים כשטח גידול. ניקוז חיצוני הוא ככל הנראה מקורות לזבובי פרי מבוססי חצר, כמו גם פירות בשלים מתחת לעצים שמהם נפלו.

לאחר בידוד שטח גזע הזבובים, ניתן להשתמש בשיטות בקרה. למרות שההדברה עשויה לדרוש מספר טיפולים, המחסור במזון העומד לרשות אוכלוסיות זבובים יגרום בסופו של דבר לגוויעתם.

דרכים נוספות להוצאת זבובי פרי מהבית 
ניתן לשפוך חומרים כימיים בביובים שורצים. לפעמים אקונומיקה יכולה להיות יעילה; אם כי לעיתים רחוקות הוא נשאר בניקוז זמן רב.

פנו לחברת כדיר המדביר כדי לקבל מענה מקצועי שירחיק את זבובי הפירות מהבית שלכם.

לכדיר המדביר התקשרו לטלפון 050-7705678 ובאימייל: I0507705678@gmail.com