Close
הדברת חרקים עוקצים בחיפה

הדברת חרקים עוקצים בחיפה

גם בחיפה, עיר הנמל והמסחר הצפונית, מתגלים זבובים ויתושים, צרעות, פשפשי מיטה ופרעושים, נמלים, נמלי אש וטרמיטים, ג'וקים (ובשמם המקצועי תיקן אמריקאי או תיקן גרמני), עכברים וחולדות ועוד. במאמר זה נדבר על החרקים שעוקצים ואיך אנו בצוות כדיר מדבירים אותם בשיטות היעילות והכי בטיחותיות. על סוגי מזיקים אחרים כמו עכברים, חולדות ותיקנים נדבר במאמר הדברה בחיפה.

מה לעשות כשנעקצים?

אם אתה או אחד מבני משפחתך נעקצתם בצורה כואבת כדאי הזמין אותנו, כדיר המדביר 050-7705678 או בווטסאפ הישיר כדי שנתחקר אתכם במדויק. האם זיהיתם את החרקים העוקצים? איפה בדיוק היו העקיצות? ברגליים או בפלג הגוף העליון? מתי היו העקיצות? ביום או בלילה? ואיפה בבית התרחשו העקיצות? באיזה חדר? האם על הספה בסלון או במיטה בחדר השינה? בחצר או במרפסת? התשובות לכל השאלות האלה מכוונות אותנו המדבירים לאיתור החרקים העוקצים בסביבתך ולהבנה מה השיטה הנכונה להדבירם.

מה עושים עם מכת צרעות בבית או בסמוך לו?

בניגוד לדבורים שמתות לאחר שהן עוקצות כי פעולת העקיצה קורעת להן את הבטן, צרעות יכולות לעקוץ מספר פעמים בלי למות ועקיצתן קשה וכואבת. כשמכפילים את זה בכמות הצרעות שנמצאות בקן זה כבר מסוכן ממש, לכן אם גילית צרעה בקרבתך, כנראה שיש קן צרעות בסביבה וחשוב לגלות ולהרחיק או להדביר אותו. כדאי לקרוא לנו – צוות כדיר המדביר – בטלפון 050-7705678 או בווטסאפ הישיר כדי שנוכל לבצע איתור מדויק של הקן ולהחליט באופן מקצועי איך לטפל בו ולבצע הדברה נגד צרעות. אנחנו נחפש ונמצא את קן הצרעות, שעלול להתגלות אצלך בבית מאחורי מזגן או מעל משקוף או מעל הקופסה שמחזיקה מלמעלה את תריס הגלילה. נכון, לא רק בין ענפי עץ סמוך או במסתור בקרקע.

מה צריך לדעת על הצרעות בישראל?

יש 3 סוגי צרעות בארץ: סוג נפוץ הוא הצרעה המזרחית ששוכנת בקינים גדולים יחסית במקומות גבוהים כמו הארגזים שבהם נגללים תריסים או מאחורי מזגנים. קצת פחות מוכרת היא הצרעה הפלכית שגם היא חובבת מקומות גבוהים אבל הקן שלה קטן יחסית. מזהים צרעות מסוג זה לפי צבע המחושים הצהוב שלהן. הסוג השלישי הוא הצרעה הגרמנית שמעדיפה דווקא מקומות נמוכים באדמה או בגזעי עצים. הצרעה הגרמנית אגרסיבית ומסוכנת יותר מהאחרות והיא מזוהה על ידי המחושים השחומים שלה.

איך מדבירים את הצרעות בחיפה?

כאשר מתקרבים לקן צרעות והן חשות בכך הן תוקפות מיד את האיום כדי להגן על הנחיל והמלכה. לכן, מומלץ לא להתקרב לבדך לקן ולנסות לסלק אותו בעצמך אלא להשאיר את העבודה למדביר מוסמך. קיימת סכנה כי יתכן שאתה אלרגי ויש לך רגישות לארס שבעקיצת הצרעות ולא יודע את זה עדיין. חשוב לדעת שאנו משתמשים בחומרים כימיים מיוחדים לטיפול בצרעות ובקן שמאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה והם מותרים לשימושם של מדבירים מוסמכים בלבד. ההדברה מתבצעת בדרך כלל בשעות הלילה כשכל הצרעות נמצאות בקן. במקרה והמדביר מחליט להרחיק את הקן מביתך ולא להדביר אותן גם זה אמור להתבצע בשעות הלילה כשהצרעות לא מרבות לצאת ממנו ואז הרחקת הקן תרחיק לגמרי את הסיכון מביתך.

למידע נוסף על הדברה נגד צרעות.

האם יש מכת יתושים בחיפה?

לפעמים כשמתרבות העקיצות יש לך הרגשה כזו כי אם יש לך כמה יתושים בבית בדרך כלל קשה לישון, הגוף שלך מגרד, הסיכוי לתפוס את היצורים החמקניים המעופפים האלה או לחבוט בהם לא גדול וזה ממש מציק. במקרים חמורים היתושים מעבירים מחלות קשות כמו קדחת הנילוס ומלריה. מינים מסויימים כמו הנמר האסייאתי שצבעו שחור-צהוב עלולים להביא מחלות נוספות. מתברר שמי שעוקץ אותך הן דווקא היתושות (יתושים ממין נקבה) אבל לך זה ממש לא משנה, העיקר להתקשר לכדיר המדביר בטלפון 050-7705678 או בווטסאפ הישיר כדי שנטפל בבעיה. היתושים (ושוב, למעשה היתושות) מטילים את ביציהן במקורות מים ובמים עומדים כמו שמוצאים לפעמים בתחתיות של עציצים גדולים, ליד ברזים שלא נסגרו היטב ואפילו בשלוליות קטנות בגינות ובפארקים.

דבר ראשון כדאי למנוע את היווצרותם של מקומות כה מזמינים ליתושות. צריך לאתר אותם ולייבש אותם, אבל אם לא מצאת את המקור אצלך אנחנו ננטר את הסביבה וננסה למצוא אותו ולהיפטר מהיתושים (וגם מהיתושות) הבוגרים המעופפים. אותם ואותן נדביר בריסוס מיוחד בחומרים כימיים – שכמובן זמינים רק למדבירים מוסמכים.

למידע נוסף על הדברה נגד יתושים.

מה עושים נגד פרעושים בחיפה?

כמו בערים אחרות, גם בחיפה האנשים מחזיקים חיות מחמד רבות ולפעמים פירושה של עובדה זו היא חשיפה לפרעושים. יש 3 סוגים עיקריים של פרעושים בישראל. כל מיני הפרעושים מתקיימים על מציצת דמם של בני אדם וחיות הבית ומסכנים אותם כי כשהם עושים זאת הם מעבירים מחלות (למשל מחלת טיפוס המוריני) בנוסף לעקיצות המטרידות שלהם. לא נדיר למצוא כי הכלב או החתול שלך מתגרדים בעזרת רגליהם כדי לנסות להיפטר מהפרעושים וזה סימן אזהרה שהמטרד הזה יכול לקפוץ גם עליך. נכון, הפרעוש הוא חיה קטנה מאוד אבל קופצנית במיוחד ובעזרת רגליו הארוכות יחסית לגופו הקל הוא עושה זאת בקפיצות מדהימות. לו יכולנו אנו בני האדם לקפוץ כמוהו היינו עוברים מעל לבית רב-קומות. המזיק מתאים את עצמו לתנאי הסביבה ועקב יכולת ההתרבות המדהימה שלו כדאי להכיר את מחזור הגלגולים שהוא עובר ובו אנחנו המדבירים מטפלים. נקבת הפרעוש מטילה ביצים בכמויות ענקיות. אלה הופכים לרימות שמתגלמות לגלמים מהם בוקעים הפרעושים הצעירים. האיזורים החשודים כמקומות החיות שלהם הם מקומות המרבץ של חיות המחמד שלך, שטיחים ובדים, ריפודים ווילונות שבהם הם עלולים להסתתר.

לאחר ניטור מוקדי ההתפרצות חשוב לשאוב היטב את המקומות האלה (ולכוון את שואב האבק לעוצמה גבוהה) ואז לכבס את הבדים כדי שלא ישמשו שוב את הפרעושים. בפרעושים עצמם יש לטפל בריסוס חומרים כימיים מיוחדים שכוללים גם חומרי הדברה וגם חומרים שיעכבו את שלבי ההתפתחות בחייו של הפרעוש.

להדברת פרעושים בחיפה כמובן שמצלצלים לכדיר המדביר ב-050-7705678 או בווטסאפ הישיר.

איך להדביר את פשפשי המיטה?

אחת החיות הקטנות ביותר שמציקות לאדם היא פשפש המיטה. לקוחות רבים שלנו גילו שמאוד קשה להיפטר מפשפשי המיטה בעצמם וקראו לנו כי העבודה מחייבת ידע מקצועיות. ישנם חומרי הדברה שמתאימים לפשפשים, אבל זו לא התחנה הסופית במלחמה. פשפשי המיטה מחברים את ביציהם לחורים ולסדקים קטנים במיטות וברהיטים מרופדים אחרים בעזרת דבק טבעי חזק ולכן לפני שאנו מנסים להדביר את הפשפשים הבוגרים, אנחנו מתחילים בשלב של חיסול הביצים. אנו המדבירים המקצועיים עושים זאת באמצעות שאיבה עם שואב אבק מקצועי חזק במיוחד ושימוש במכונת קיטור שמכוונת על 180 מעלות. במקרה הצורך אנחנו מנסים לפרק את הרהיטים לרכיביהם כדי לשטוף בקיטור את חריצי ההברגה. במקביל אנו מבקשים מהלקוחות שלנו לבצע כביסה בחום של הרתחה או בעזרת מייבש כביסה שמכוון על חום גבוה. רק לאחר כל אלה אנו שמים את חומרי ההדברה המיוחדים שלנו. לקוחות שניסו לבד וללא ציוד מקצועי לחסל את פשפשי המיטה קראו לנו לפתור אותם מהבעיה בטלפון 050-7705678 או בווטסאפ הישיר.

הדברת נמלים בחיפה

יש יותר מ-200 סוגים של נמלים בישראל והן מופיעות בצבעים וגדלים שונים ממילימטר ועד 2-3 סנטימטרים. רובן זוחלות וכולן מאורגנות בצורה של קן שהוא כמו ממלכה עם מלכה, פועלות, לוחמות וזכרים. הנמלים שמתגלות לך בבית או בחצר הן ברובן הפועלות שמחפשות מזון בכל מקום כדי לפרנס את כל הקן. הנמלים המסיירות מחוץ לקן משאירות אחריהן מסלול ריח (פרומונים) שמסמן את הדרך לנמלים האחרות בקן. הנמלים נמשכות לשיירי מזון של האדם ושל חיות המחמד שלו אבל ניזונות גם מדברים שאינם קשורים לאדם. על אף שהן מטרד אסתטי רציני, רוב סוגי הנמלים אינם מזיקים לאדם למעט נמלי האש והטרמיטים שעליהם ייכתב כאן בנפרד ואלה שפולשות למחסנים מסחריים או מסעדות. אם כבר ניסית את שיטות הסבתא להרחקת נמלים והחלטת לעבור להדברת נמלים מקצועית, הטלפון הראשון שלך צריך להיות לכדיר המדביר במספר 050-7705678 או בווטסאפ הישיר.

איך אנחנו מדבירים את הנמלים

השיטות להדברת נמלים הן בעיקר ע"י ריסוס איזורי המעבר שלהן וע"י פתיונות. לפעמים יש צורך לעקוב אחרי הנמלים כדי זהות את הקן ממנו הגיחו ולפזר את הפתיונות סביבו. הנמלים הפועלות שאוספות את המזון גם מאכילות את המלכה שבה תלויה כל מושבת הנמלים ולכן אם היא תורעל מאותו פתיון כל מושבת הנמלים תתפרק. לאחר פיזור הפתיונות ופירוק הקן אנו מרססים כדי למנוע כניסת נחילים של נמלים אחרות לאיזור המחיה שהתפנה.

מה המיוחד בהדברת נמלי האש

נמלי האש הן מין פולש וזעיר של נמלים שמכונות כך בגלל עקיצתן ה"שורפת". הן מכונות גם נמלים אדומות בגלל צבע גופן החום אדמדם. כנראה שנמלי האש הראשונות הגיעו לישראל בצמוד למטענים מסחריים מדרום אפריקה. על אף גודלן המזערי של כמילימטר עד מילימטר וחצי הן נחשבות למין מסוכן כי הן תוקפות מה שלדעתן מסכן אותן ואת הקן שלהן ולא מנסות לברוח ותיתכן אלרגיה לעקיצתן אצל בני הבית. הדברת נמלי האש מחייבת לכן זיהוי מדויק של מקום הקן בניגוד לנמלים רגילות אצל נמלי האש יש כמה עשרות (עד שלושים) מלכות בקן ולכן הריגת מלכה אחת או מלכות אחדות לא מחסלת אותו.

איך אפשר להדביר טרמיטים בחיפה?

אחד מסוגי הנמלים המיוחדות הוא הטרמיטים. הטרמיטים שונים מנמלים בכך שיש להם 2 זוגות כנפיים (ולא אחד) והם ניזונים מתאית שנמצאת בעץ וגם לצערנו ברהיטים, מדפים ודלתות בבית. הטרמיטים מכרסמים את העץ כל הזמן וגורמים נזקים ניכרים לכל מה שעשוי ממנו – כשלצערנו הביטוח לא מכסה נזקים אלה. מה שאומר שצריך לקרוא לצוות של כדיר המדביר מיד כשמגלים אותם בבית. צריך לצלצל אלינו 050-7705678 או בווטסאפ הישיר ונגיע במהירות. ההדברה מבוססת על פתיונות שבהם רעל. נחדיר אותו על ידי קידוח באדמה ואז הטרמיטים לוקחים אותם אל המושבה ומאכילים בהם את המלכה, כשהיא מתה ויחד איתה רבים מצאצאיה הקן מתפורר והם עוברים למקום אחר. למידע נוסף על הדברת טרמיטים.