Close
דג הכסף הדברה

דג הכסף הדברה

דג הכסף הדברה

איך ניפטר מדגי הכסף אחת ולתמיד?

דגי הכסף ידוע ביכולת ההתרבות המהירה שלו. לכן מיד כשמצאתם סימנים לדג הכסף רצוי ליצור קשר עם חברת הדברה מקצועית.

מיהו דג כסף?

לדג הכסף גוף שטוח, ארוך, וכפוף – כסוף, חלק גופו הקדמי רחב והוא הולך ומתחדד בהדרגה לעבר החלק האחורי. דג הכסף מעדיף לחות גבוהה ושוהה לעתים קרובות באזורים הקשורים לחום ולחות. נפוץ באמבטיות.

דג הכסף ניזון מעמילן ועשוי לאכול דגנים במזווה שלך או ליצור חורים גדולים בריפודים, בגדים או נייר מאוחסן – כגון ספריות וכדו… ומסווג כמזיק מטריד.

כיצד להימנע מדג הכסף?

דג כסף – מניעת הלחות:

מכיוון שדג הכסף נמשך למקורות לחות, יש להימנע מלחות ולתקן מקורות רטיבות הנובעות מצנרת פגומה, לאוורר חדרים, מחסנים, עליות גג סגורות, לייבש מקורות מים עומדים ואפילו להפעיל מאוורר במקלחת.

דג הכסף לא יוכל לחיות במקומות בעלי לחות נמוכה. מניעת מקורות הלחות תפחית את תכולת הלחות באוויר החיונית להישרדות דגי הכסף. דג כסף אינו יכול לשרוד בתוך מבנים בלחות יחסית נמוכה. כמו כן,  יתכן שיהיה קשה לשלוט בדגי כסף אם הלחות היחסית היא מעל 50% בכל ימות השנה בבית אטום.

לשם הצלחת עבודת ההדברה יש לדאוג להדברה משולבת מניעת מקורות הלחות והמזון.

דג כסף – מניעת מקורות המזון:

יש להפחית ככל האפשר את מקורות המזון. את זאת ניתן לעשות באמצעות שאיבה קבועה של סדקים וחריצים סביב הבית. יש להסיר מקורות מזון נגישים כמו קמח, דגני בוקר ומזון לחיות מחמד על ידי אחסון מזון מזווה במיכלים צמודים כדי להפחית את מקורות המזון. דג הכסף ניזון ממגוון רחב של מזונות שיש בהם פחמימות וחלבונים. הם יאכלו בשר בקר מיובש, קמח, עמילן, נייר, חרקים מתים, דבק, משחה, כותנה, פשתן ואפילו סיבים סינטטיים.

דג כסף עשוי להימצא באזורי עליית הגג ובמרתף בארגזי אחסון. כאשר הם ניזונים מהדבק על הקופסאות וכריכות הספרים, מקופסאות קרטון וממשטחים המצויים במרתפים לחים או בעליית גג.

יש לוודא אוורור שוטף של מקומות אלו.

שלוט בנגיעות דג הכסף בסביבת הבית

דג כסף עשוי לחיות בחוץ מתחת לאבנים, סלעים, ערימות עלים, קיני ציפורים. דגי הכסף יעדיפו טמפרטורות חמות. הסר את כל אזורי הגידול האפשריים כגון עלים ודשא ליד הבית. יש לשמור על מרזבים נקיים מנזילות.

הדברת דג כסף

אם כבר יש לכם בעיה בדגי כסף בביתכם, יש לרסס את היקף הבית באמצעות חברת הדברה מורשית המבצעת הדברה עם חומר הדברה שארייתי הפועל למשך מספר חודשים. ריסוס ההיקף הפנימי בצורת פס צר מסייע להרוג דגי כסף כאשר הם נעים ברחבי המבנה. ריסוס קיר היסוד החיצוני ימנע ממגוון חרקים להיכנס למבנה, כולל דגי כסף. בנוסף, תוכלו לפזר בעליית הגג פיתיונות של קוטלי חרקים.

כאמור לעיל, לשם ביצוע הדברה מוצלחת במקרה של נגיעות קיימת יש לייבש את מקורות הלחות ואת מקורות המזון של דגי הכסף ככל האפשר.

במקרה נגיעות פעילה קשה של דגי כסף, יהיה צורך לנקוט בפעולות נוספות. יש לסקור קופסאות מאוחסנות ובידוד בעליית הגג כמקור מזון לדגי הכסף. עדיף ליישם חומר הדברה אבקתי או להניח פיתיון באזורים אלה לצורך שליטה טובה יותר.

בעת שימוש בפיתיון או באבקה, יש להתקרב אליו ככל האפשר לבית הגידול של דג הכסף כדי להשיג אפקט מקסימלי. יש לוודא שהפיתיון והאבקה נשארים מוסתרים מפני בני אדם וחיות מחמד.

השפעת חומר ההדברה נמשכת כחצי שנה באזורים מוגנים כגון עליית גג. בעת מריחת אבקת הדברה על עליית גג, יש לשים לב במיוחד לבידוד. כמו כן, דאגו לכסות ארגזי אחסון, גופי תאורה ושקעי חשמל.

את אבקת ההדברה נמרח על כל אזור שניתן לשמור עליו יבש.

במקרה גילוי דג הכסף, ככל שתקדימו לפנות לחברת הדברה כן ייטב והתוצאה תהיה אפקטיבית יותר.

חברת כדיר המדביר מתמחה בטיפול כנגד דג הכסף.

פנו אלינו 050-7705678