Close
5 דרכים למנוע מנמלים לחדור לבית

5 דרכים למנוע מנמלים לחדור לבית

היחס בין מספר הנמלים על בני האדם הוא 1:140,000. נמלים מהוות מטרד משמעותי לרוב בני האדם בעולם ואף אחד לא מעוניין לארח אותן בביתו. קיימים זני נמלים שיכולות לגרום לצריבה ומטרד משמעותי יותר כמו נמלת האש.. נמלים בתוך הבית בהחלט מזהמות את האוכל. הן נושאות חיידקים אותם הם יכולים להעביר למזון או לפצע פתוח. הפתרון המשמעותי הוא כמובן מניעה ע"י שמירת הבית נקי לחלוטין, אך מכיוון שלא תמיד זה מתאפשר ניתן לכם כמה עצות יעילות לשמור אותן הרחק מביתכם.

. קיימות דרכים רבות להרחקת נמלים על ידי השמדת הקן שלהם, הסרת מקורות המזון שלהם, בניית מחסומים ופיתיונות.

במאמר זה נלמד אתכם על הרחקת נמלים במספר צעדים פשוטים.

  1. השאירו את הנמלים מחוץ לבית. חסמו את כל פתחי הגישה דרכן הנמלים חודרות לבית זאת תוכלו לעשות ע"י מעקב אחרי מקורות ההגעה שלהן לבית,מכיוון שהנמלים קטנטנות הן יכולות לחדור גם דרך פתחים זעירים. אטמו את כל פתחי הגישה שלהן בעזרת סיליקון, דבק, טיח וכו..  הקפידו לאטום את הפתח באמצעות חומרי איטום עמידים. היסודיות שלכם תקבע כמה נמלים יישארו בחוץ ולמשך כמה זמן.
  2. חסלו את הגשש.  מושבות משגרות באופן קבוע נמלים בודדות כדי לבדוק היכן קיימים מקורות מזון.  אם אתם רואים נמלה בודדת מטיילת על שולחן הקפה שלך, אל תניחו לה לחזור לקן בחיים. היא תדווח למושבה היכן שפכת את הסוכר. אם 'הגשש' יחזור לקן ויחזיר כמה חברים, הם יעקבו אחר מסלול ריח, בטור בודד. בהנחה שאתם מוכנים לפתות אותם ולחכות להם – מעכו את כולם, ועשו זאת במהירות.
    רסס את שביל הריח בחומר ניקוי או בתמיסת אקונומיקה, ואז נגב אותו במגבת נייר רטובה. ריסוס הקן יכול להיות יעיל, אך אתה רוצה לוודא שאתה מקבל את כולם. אם אתה הורג רק חלק מהמושבה, אתה פשוט יכול לעודד כמה מינים של נמלים להקים מושבות חדשות – שבסופו של דבר לא ימנעו מנמלים להיכנס לביתך.
  3. גיר – אחת התרופות הביתיות להיפטר מנמלים היא שימוש בגיר. גיר מכיל סידן פחמתי, המסייע בהרחקת נמלים. יש לרסס מעט אבקת גיר באזורים המהווים נקודות כניסה של נמלים או לצייר קו גיר בכניסה. על מנת לשמור על נמלים של ביתך, צייר קווי גיר כדי שהחרקים האלה לא ייכנסו. אמנם לא ברור מדוע קו זה מונע מהנמלים להיכנס פנימה, אך הוא בוודאי יעיל. הקפידו להכין את הקו בצורה שאינה בהישג ידו של כל ילד בבית.
  4. לימונים / תפוזים – סוחטים לימון או מניחים קליפות לימון או תפוז במקומות מהם נכנסים הנמלים. ניתן גם לשטוף את הרצפות במים שמוסיפים להם מעט מיץ לימון. נמלים כנראה לא אוהבות את ריח מיץ הלימון כך שהן יתרחקו. כל דבר חמוץ ומר עשוי להרחיק את הנמלים, אך סוכר הוא החבר הכי טוב של הנמלים. אז וודאו שלא תשמרו שום דבר מתוק שעלול למשוך את הנמלים בצורה כזו או אחרת. יש לשמור על משטח המטבח שלך נקי לחלוטין וניתן להניח עליו את קליפות ההדרים.
  5. הכנת תרסיס מלח שולחן / פלפל – נמלים די אוהבות סוכר אבל הן שונאות מלח ופלפל. בוזקים מלח שולחן / פלפל באזורים מהם נכנסים הנמלים לביתכם. זה יעזור להיפטר מהנמלים. פלפל קאיין או פלפל שחור שנואים על ידי נמלים. ניתן גם להכין תמיסה של פלפל ומים ולהתיז אותו בסמוך לאזורי הכניסה. הפלפל לא יהרוג את הנמלים אבל בהחלט מרתיע אותם לחזור לביתכם. דאגו לנקות את האזור בו תרצו לרסס את תמיסת הפלפל. להכנת תרסיס מלח יש להרתיח מים ולהוסיף להם כמות גדולה של מלח, לערבב אותם עד להמסה. מוזגים לבקבוק ריסוס ומרססים איפה שנראה לכם שנמלים נוטות להיכנס.
  6. בהצלחה!