Close

הדברת חרקים

הדברת חרקים

הדברת חרקים

עוד משחר האנושות המזיקים היוו מטרד לאדם ושיטות ההדברה השתכללו כנגדם. אף כי בשנים האחרונות קיימת נטייה ברורה של העדפת הדברה ביולוגית, הדברה אורגנית והדברה ירוקה על פני הדברה כימית המהווה סיכון לסביבה. גם ההדברה הכימית והמוכרת לנו הינה בעלת רעילות נמוכה בהרבה משנים עברו כאשר כל הזמן נעשה ניסיון למצוא את האיזון בין שימוש מזערי בכימיקלים לבין שימור האפקטיביות של ההדברה בעת הדברת חרקים ומזיקים.

יחד עם הרצון להפחית את השימוש בחומרי הדברה עולה הצורך מנגד גם להעלות את אחוז החומר הפעיל בשל פיתוח נוגדנים של החרקים והמזיקים אל מול ההדברה. כך שהמלחמה באמצעות הדברת חרקים ומזיקים נמשכת כל העת תוך פיתוח אמצעי הדברה חדשים או העמקת שיטות הדברה קיימות כגון הדברה ביולוגית ואקולוגית צוברות תאוצה.

אמצעי בקרה טבעיים רבים פועלים כדי לשמור על חרקים באיזון:

 • גורמי מזג אוויר כמו טמפרטורה וגשם יכולים להגביל את התפלגותו של מין חרקים. לדוגמה, קרדית ועלים הם בדרך כלל נפוצים יותר בתנאים יבשים.

מחסומים גיאוגרפיים כמו גופי מים גדולים, הרים ומדבריות יכולים גם להגביל את התפלגות החרקים.

 • צפרדעים, קרפדות, לטאות, שומות ועופות הם חלק מבעלי החיים הרבים הניזונים במידה רבה מחרקים.
 • חרקים טורפים מועילים כמו פרת משה רבנו ניזונים מכנימות, בעוד שאחרים אוהבים את הצרעה הברקונידית ואת זבוב טכניד מטילים ביצים על מזיקים מסוימים או נהרגים על ידי הזחלים המתפתחים. עם זאת, יש חרקים טורפים כמו גמל שלמה המתפלל שאוכלים חרקים מועילים. חרקים מותקפים גם על ידי וירוסים, פטריות וחיידקים המסייעים להשאיר אוכלוסיות למטה.

עם התגברות הפעילות החקלאית, רבים מהאיזונים הטבעיים הללו הופרו ולא ניתן לסמוך עליהם עוד יותר על פיקוח חרקים מזיקים. מונוקולטורה וקיומם של אזורים נרחבים תחת חיתוך הביאו לעלייה ניכרת במספר מזיקים של חרקים. שימוש חסר הבחנה בחומרי הדברה הביא למעשה להצטברות חרקים מזיקים בחלק מהמקרים. לרבים מזני היבול המסורתיים, למרות התפוקה הנמוכה שלהם, יש עמידות טובה יותר בפני חרקים לעומת חלק מהזנים המשופרים.

הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית היא הקדמה תכליתית של טורפים, טפילים או מחלות למאבק במין חרקים מזיקים. כ -120 חרקים שונים נשלטו באופן חלקי או מלא בשיטה זו באזורים שונים בעולם. קוטלי חרקים מיקרוביאליים כמו Bacillus thuringiensis (יעילים נגד כמה סוגים של זחלים) משמשים כיום בדרך כלל חקלאים וגננים באזורים רבים. לרוע המזל, אמצעי הדברה ביולוגיים יעילים כיום כנגד חלק קטן מאוד ממיני חרקים מזיקים.

הדברות תרבותיות

בקרות תרבותיות כמו סיבוב יבולים, גידולי גידול, קבור שאריות יבולים, תזמון לוח השנה היבול בכדי להימנע מחרקים מסוימים, ושליטה על עשבים שוטים וצמחייה טבעית הנמצאים חרקים הם כולם אמצעי הדברה יעילים עבור חרקים מסוימים. עם זאת, ברוב המקרים יש להוסיף שיטות אחרות לשליטה תרבותית.

התנגדות זנית

זני היבול נבדלים זה מזה במידה ניכרת בהתנגדותם לחרקים מסוימים. לדוגמא, זני תירס עם קליפות ארוכות והדוקות מראים עמידות טובה בפני תולעי אוזניים ושוליות. חוקרים ב- CIAT מצאו כי זני שעועית מסוימים אינם מושפעים יחסית מנזקי עלים במהלך העונה הרטובה, בעוד שאחרים סובלים מהפסדי תשואה של עד 40 אחוזים. פיתוח זנים בעלי עמידות לחרקים הוא חלק חשוב מתוכניות גידול היבולים.

בקרות "אורגניות"

בקרה "אורגנית" מתייחסת לשיטות לא כימיות באופן כללי. אלה כוללים יישום של תרסיסים "טבעיים" ביתיים המיוצרים משום, פלפל, בצל, סבון, מלח וכו ', ושימוש בחומרים כמו בירה להדברת שבלולים/חשופיות ואפר עץ בכדי להרתיע תולעי גזם וחרקים אחרים. חלק מאותם קוטלי חרקים "אלטרנטיביים"  יעילים למדי באזורים קטנים כמו גנים ביתיים ושם אוכלוסיות החרקים נמוכות יחסית. לעיתים רחוקות הם אפשריים או יעילים על חלקות גדולות יותר, במיוחד בתנאים טרופיים המעדיפים את הצטברות החרקים.

הדברה כימית

הדברה כימית מתייחסת לשימוש בקוטלי חרקים מסחריים בצורה של תרסיסים, אבק, גרגירים, פיתיונות, חומרי חיטוי וטיפולי זרעים. בעוד שחלק מחומרי ההדברה הללו כמו רוטנון ופיטרין נגזרים באופן טבעי, רובם הם תרכובות אורגניות סינתטיות אשר פותחו באמצעות מחקר.

היתרונות של קוטלי חרקים:

 • הם פועלים במהירות.
 • הם אמצעי השליטה המעשיים היחידים ברגע שאוכלוסיית חרקים מגיעה לסף הנזק הכלכלי בחלקה בגודל מסחרי.
 • הם זמינים עם מגוון רחב של תכונות, יעילות המינים ושיטות יישום.
 • הם זולים יחסית יחסית, זמינים ומיידיים

החסרונות של קוטלי חרקים:

 • עמידות בפני חרקים לחומרי הדברה: זו בעיה הולכת וגוברת. עד 1961, 60-70 מינים פיתחו עמידות למוצרים מסוימים, והמספר עלה לסביבות 200 באמצע שנות השבעים.
 • התפרצויות מזיקים משניים: מעט קוטלי חרקים הורגים את כל סוגי החרקים, וחלקם מקדמים למעשה את עלייתם של מזיקים מסוימים. לדוגמא, שימוש מתמיד בסבין (קרבאריל) באותו שדה עשוי לגרום לבעיות בסוגים מסוימים של כנימות שאינן מושפעות מחומר זה היטב.
 • נזק למינים שאינם מטרה: אלה כוללים טורפים מועילים כמו דבורים וחיות בר.
 • סכנות שאריות: תרכובות פחמימניות כלוריות כמו DDT, Aldrin, Endrin, Dieldrin ו- Heptachlor נמצאות בסביבה גבוהה מאוד ועשויות להצטבר ברקמות השומן של חיות הבר, בעלי החיים ובני האדם. קוטלי חרקים רבים אחרים מתפרקים לתרכובות לא מזיקות די במהירות.
 • רעילות מיידית: חומרי הדברה מסוימים הם קיצוניים – למזלנו רוב רובם של חומרים אלו אסורים לשימוש.

בבואנו להדביר חרקים נבין בראש ובראשונה מול מי אנחנו עומדים. נזהה את סוג החרק ונתאים את הטיפול המתאים כנגדו.

חברת כדיר המדביר מתמחה במגוון שיטות הדברה ומעדיפה שיטות הדברה ירוקה ואפקטיבית.

פנה עוד היום לחברת כדיר המדביר:

בטלפון: 050-7705678

או במייל I0507705678@gmail.com

 

הדברה נגד ברחשים

הדברה נגד ברחשים

הדברה נגד ברחשים

למדו על הברחש הקטן המהווה מטרד גדול. הדברה החל מ – 249

הדברה לפשפש מיטה

הדברה לפשפש מיטה

הדברה לפשפש מיטה

למדו על פשפשי מיטה. הדברה החל מ – 699 ש"ח לחדר.

הדברה נגד זבוב החול

הדברה נגד זבוב החול

הדברה נגד זבוב החול

מחלות רבות מועברות ע"י עקיצת זבוב החול. למדו עליו. הדברה החל מ – 199 ש"ח

טכנולוגיות ידידותיות לסביבה

חברת כדיר המדביר משתמשת בחומרי הדברה וטכנולוגיות ידידותיים לסביבה.

ניטור ואבחון מזיקים ומכרסמים

פעולת הדברה מוצלחת מתחילה מאבחון נכון של סוג המזיק הפעיל. צוותנו מתמחה בניטור ואבחון מדויק ומבצע ניטור ללא עלות כחלק מפעולת ההדברה.

הדברה בטוחה עם צוות מדבירים מוסמך

יש לנו צוות נהדר, מוסמך, מקצועי ואיכותי אשר מוכן ומזומן לכל קריאה ולכל סוגי המזיקים והמכרסמים תוך מתן ביטחון והגנה מירביים ללקוחותינו.

הדברת מזיקים מיידית

חברת כדיר המדביר מבצעת הדברת מזיקים באזורי הדברה נרחבים בארץ ובזמינות מיידית.

ציון ההדברה שלנו

אנו מובילים בתעשייה המתמחים בהגנה מפני חרקים נפוצים, כולל טרמיטים, מכרסמים ועכבישים. יש לנו ניסיון של למעלה מ- 50 שנה בשירותי הדברת מזיקים.
הדברה מסחרית
0%
הדברה באתרי בנייה
0%
הדברה ביתית
0%
הדברת חרקים מסחרית
0%

מה לקוחות מרוצים אומרים עלינו

אני חייבת להודות לך ! אני ממש אסירת תודה לחברת כדיר המדביר. אני מעריכה גם את השירות האדיב שלך והזמינות שלך עבורי. שירות מהיר ומקצועי ואין לי עוד חרקים!

יוליה גלפנט
יוליה גלפנט, ראשון לציון

אני משתמש בשירותי כדיר המדביר בעסקי המזון שבבעלותי וכמובן בבית שלי במשך 5 השנים האחרונות. המקצועיות, הידע, היסודיות והתגובה המהירה שלהם הם ללא תחרות. השירות שאני מקבל לא דומה לשום ספק אחר. אני מקבל עבודה נהדרת וראש שקט כשהכל מתוקתק. מומלץ לכל בעל עסק שלא מעוניין לקבל תלונות על הימצאות מזיקים.

חיים דהן
חיים דהן, נהריה

פניתי לחברת כדיר המדביר בעקבות בעיית תיקנים שהייתה באזור מגורי. האמת היא שהבטחתי לעצמי שזו חברת ההדברה האחרונה שאני מנסה לפני שאני עוברת דירה מרוב ייאוש, מכיוון שכל פעם הבעיה חזרה.  מרגע יצירת הקשר הראשוני הבנתי שאני בידיים טובות, המקצועיות והניסיון בצבצו מכל שאלה ומשפט. במהירות שיא הגיע אלי מדביר סופר מקצועי איבחן במהירות את סוג התיקן ואת מקור הגעתו, הסביר לי בדיוק מה הוא עושה ואיך הכל מתבצע וכך הדביר את הבעיה אחת ולתמיד! למיותר לציין שאני מאוד מרוצה מהשירות שקיבלתי, מהקשר הראשוני והייעוץ ועד התמיכה שקיבלתי לאחר ההדברה. חוויית שירות נהדרת שמעצימה את הלקוח ופותרת את הבעיה אחת ולתמיד! כל הכבוד!

סופי ברכה
סופי ברכה, כפר סבא

פתרונות הדברה

שירות ההדברה החדשני שלנו מובטח להיפטר מבעיות החרקים שלך, ואילו שירותי המיגון שלנו מוודאים שהבית שלך מוגן תמיד.
הדברה סטנדרטית
לדירה ממוצעת: 3 חדרים עד 75 מטר
299
 • הדברת מזיקים ביתיים כגון:
 • נמלים/ תיקן אמריקאי
 • בקרת מכרסמים
הדברה מתקדמת
הדברה מתקדמת לטיפול במכרסמים או טרמיטים
החל מ- 420
 • הדברת תיקן גרמני
 • ניטור, בקרה והדברת מכרסמים
 • טיפול בטרמיטים
הדברת פרימיום
פשפש מיטה, הדברת שטחים מסחריים
החל מ-1000
 • הדברת פשפש מיטה
 • הדברת פרעושים
 • הדברת שטח מסחרי
 • צרו קשר להצעת מחיר מותאמת
 • 050-7705678