Close
תיקן גרמני הדברה

מיהו התיקן הגרמני?

התיקן הגרמני הוא מין התיקן הנפוץ ביותר שנמצא ברחבי העולם. בעוד שפעולות התיקן הגרמני מתרחשות במגוון מרחבים שכבושים בבני אדם, הם קשורים לרוב למסעדות, מתקני עיבוד מזון, בתי מלון, בתי אבות ומתקנים מוסדיים אחרים.

צבע: חום בהיר עד שזוף, עם שני פסים כהים וכמעט מקבילים הממוקמים על גבם, ממש מאחורי ראשם

בעל 6 רגליים, ומחושי "אנטנות".

צורה: אובלית

גודל: 1.25-1.5 ס"מ

אזור: תפוצה נרחבת כלל עולמית.

איך נראים תיקנים גרמניים?
תיקנים גרמנים מבוגרים מוכרים על ידי צבעם בצבע חום בהיר עד שזוף עם שני פסים כהים, כמעט מקבילים, הממוקמים על גבם. תיקנים גרמנים נקבות נוטים להיות כהים יותר מאשר זכרים. נימפות המקקים הגרמניות בצבע חום כהה עד שחור עם אותם פסים כהים הממוקמים על גבם. בעוד שלתיקנים גרמנים יש כנפיים, הם לעיתים רחוקות עפים. במקום זאת, הם מעדיפים לרוץ.

סימנים של "חגיגת ג'וקים גרמנית"
תיקנים גרמנים מעדיפים לחיות במקומות חמים ולחים הקרובים למקורות מזון ולחות. הם נמצאים לעתים קרובות בסביבות מטבח מגורים ומסחריים ובחדרי אמבטיה, ולכן אלה שני המקומות הסבירים ביותר להתרחשות. כמו כן, סביר להניח כי התיקן הגרמני נופל באזורים שהם נפוצים בהם. הטפטפות עשויות להופיע כחומר קטן, כהה, "דמוי פלפל" שנשאר על משטחי העבודה או במגירות. יתכנו גם כתמים צואתיים, המופיעים ככתמים כהים או מריחות בפינות החדרים, לאורך צמרות הדלתות או סביב סדקים קטנים ופתחים לקירות.

כאשר אוכלוסיות מקקים גרמניות קיימות במספרים גדולים, יתכן שניתן יהיה לאתר ריח עדין "מעט".

מניעה:
כיצד להיפטר ממקקים גרמנים?
העצה הטובה ביותר לבקרת תיקנים גרמנית היא לתרגל תברואה טובה. כדי למנוע מקקים גרמנים להפיץ בית או עסק, יש לשמור על מטבח נקי על ידי ניקוי פירורים, ניגוב נשפכים ושואב לעתים קרובות. הימנע מהשארת כלים נערמים בכיור. חשוב גם לאטום את כל הכניסות למבנה, במיוחד סביב צינורות שירות, ולאוורר חללי זחילה כדי למנוע הצטברות לחות. אם יש עדויות להתפשטות ג'וקים גרמני, פנה לאיש מקצוע המזיק מורשה בכדי לבדוק ולטפל בבעיית התיקן הגרמני.

מקקים גרמנים ידועים ביכולת ההתרבות שלהם  עד שישה דורות בשנה!  ולכן חברת הדברה עשויה להמליץ על שירות חוזר ונשנה כדי לטפל בקצב הרבייה המהיר הזה.

הרגלים
תיקנים גרמניים מראים עדיפות למקומות חמים (21 ° C) ולחות. לרוב הם נמצאים במטבחי מגורים ומסחר ושנית בחדרי אמבטיה. עם זאת, התפשטות מקקים גרמנית יכולה להתרחש בכל אזור בו אנשים אוכלים ושותים. בבתים זה כולל חדרי אוכל, חדרי מגורים, צפיפות וחדרי שינה. כל סדק של נקיק שנמצא בסמוך למקור מזון ו / או מים יכול להכיל מקקים. תיקנים גרמנים יכולים לחדור דרך פתח של כס"מ ברוחב.

תיקנים גרמנים הם טרמפיסטים טובים ולעתים קרובות מוצאים את דרכם למבנים חדשים באמצעות טרמפ בשקיות מכולת, קופסאות קרטון, קרטוני שתייה ומכשירים יד שנייה כמו מקררים, טלוויזיות, מיקרוגל וכו '. נצפו כי הם נודדים מבניין לבניין ערבים חמים. למרות שהם נדירים, הם יכולים לשרוד בחוץ במהלך החודשים החמים.

לתיקן הגרמני חיך רחב. הם ניזונים כמעט מכל דבר בעל ערך תזונתי כולל כל סוגי המזון, כמו גם סבון, דבק ומשחת שיניים.

תקופות הפעילות של תיקנים גרמניים משתנות מאוד בהתאם למצב חיים, גיל ומצב פיזיולוגי. לדוגמא, נקבות המתרבות הן פעילות, ואילו הזכרים מבלים את רוב זמנם במעגן אפילו בלילה…

בשל תכונות ההתרבות וההשירדות של התיקן הגרמני, מדובר בבעיה למומחים בתחום ההדברה בלבד.

פנה עוד היום לחברת כדיר המדביר 050-7705678

או במייל: I0507705678@gmail.com

WhatsApp chat